Nemzeti Együttműködési Alap Támogatási Program 2021.

Nemzeti összetartozás kollégium – Vegyes támogatás

Pályázati azonosító: NEAO-KP-1-2022/6-000494

 

NEA_ME_BGA

 

 

A H-Union Szövetség 2022-ben 1.800.000 Ft támogatásban részesült a Nemzeti Együttműködési Alap Nemzeti Összetartozás kollégium döntés alapján. Projektünk során kiemelt célunk volt az egyesület működésének fenntartása, társadalmi kapcsolatainak bővítése.

A Közösségi Kertészkedéssel való kapcsolatunk már több, mint egy évtizedre nyúlik vissza, számtalan olyan projektet valósítottunk meg, amelyeknek az a célja, hogy a helyi lakosságot minél inkább bevonjuk a hobbi szinten megvalósítható kertészkedésbe, mezőgazdaságba.

Pályázati projektünk célja egy olyan szakmai program megvalósítása, melynek keretei között úgy fejlődik a résztvevők digitális kompetenciája, hogy közben olyan környezettudatos attitűdöket sajátítanak el, mely nem csupán az egyéni életükre, de szűkebb és tágabb környezetükre is hatással lesz. A Korona-vírus miatti korlátozások jelentős hatással voltak/vannak projektünkre. Mivel célcsoportunk közt nagyon sok egyetemi hallgató volt, akik nagyobb városokban tanulnak, a jelenléti oktatás hiányában sokan visszakényszerültek a szülői házba, amely legtöbb esetben valahol vidéken, falusias, kisvárosi környezetben van, és nagyon sokan kirándulással, kertészkedéssel, szülőknek való segítséggel töltötték el az idejüket, és természetesen mindenki életének mindennapos részévé vált az internet, a különböző digitális platformok használata.

Az elmúlt évek bizonytalanságában két dolog volt, ami országtól, településtől, nemzetektől függetlenül mindig biztos és elérhető maradt, ez a természet és az internet. Projektünk céljai elsősorban kertészkedéshez kapcsolódó gyakorlati tevékenységek digitális támogatását célozzák meg. A beszélgetéseinkből kiderült, hogy az elmúlt másfél évben szinte mindenki valamilyen kapcsolatba került a természettel, a kertészkedés valamilyen „műfajával”. Ez terjedhet a lakótelepeken, emeletes házakban megvalósítható balkonkertészkedéstől egészen a családi gazdaságokban történő konkrét mezőgazdasági munkákig, akinek pedig erre nem volt lehetősége, a szabadidős programlehetőségek beszűkülése miatt nagyon sokat járt a természetben, kirándulni, túrázni.

NEA_ME_BGA

A pályázatunk költségtervét az időközben bekövetkezett negatív gazdasági hatások miatt a realitásokhoz igazítottuk, emiatt módosítanunk kellett a költségvetést. Az eredetileg tervezett pályázati célok a projekt időszakában jelentős részben teljesültek, azonban a csökkentett támogatási összeg miatt bizonyos projektelemeket nem volt lehetőségünk megvalósítani. Az egyre nehezedő gazdasági helyzet miatt a szervezetünk működésének fenntartását helyeztük prioritásba, valamint meglévő kapcsolataink ápolását, bővítését. Az eredeti pályázatban leírt célokat (a kertészkedéshez kapcsolódóan) leginkább saját forrásból, másrészt egyéb projektek keretén belül tudtuk megvalósítani. Sajnos a tervezett kétnapos rendezvényeinket ezen okok miatt nem tudtuk megvalósítani, ezek jártak volna a legjelentősebb kiadásokkal.

A szervezet működésének fenntartásán túl a projektünk céljai elsősorban kertészkedéshez kapcsolódó gyakorlati tevékenységek digitális támogatását célozták meg. A H-Union Szövetség kiemelt célja, hogy a programjainkba bekapcsolódó fiatalok, önkéntesek, nem csak gyakorlati és elméleti ismereteket kapnak, hanem olyan környezettudatos szemléletet sajátítanak el, amelyek által ténylegesen a változások katalizátorává válhatnak, lehetővé teszik az egyéni preferenciák, a kulturális értékek, valamint a fenntartható fejlődéssel, a fogyasztási szokásokkal és az életmóddal kapcsolatos tudatosság megváltoztatását, mely kiemelt társadalmi cél. A mi esetünkben ebbe a kiemelt prioritásba az egymástól tanulás módszer segítségével be szeretnénk csatornázni egy másik alapvető fontosságú dolgot, a digitális átállást, digitális technológiákban rejlő lehetőségek kiaknázására az oktatás és a tanulás terén.

Azokat a tevékenységeket, melyeket jelen támogatásból nem tudtunk megvalósítani, megpróbáltuk más forrásokból, önerőből pótolni, így még ha nem is a pályázat keretében, de egyéb tevékenységeinkbe integrálva sikeresen elvégeztük.

NEA_ME_BGA

A támogatás felhasználásával az alábbi tevékenységek valósultak meg:

Adminisztráció költségei

Könyvelői díj:

Az egri székhelyű Data-Agora Kft már évek óta végzi az egyesületünk könyvelését, a támogatás felhasználásával egy éves könyvelési díjunkat fizettük ki.

PR, marketing, kommunikációs költségek          

Digitális és off-line kiadványok készítése. A projektet bemutató digitális összefoglaló anyag az egyesület honlapján elkészült, digitális tartalomkezelés, honlapszerkesztésre a támogatási összegből két alkalommal 50.000 forintot használtunk fel (100.000 Ft – Unionline Magyarországi Internetes Informatikai Egyesület)

Szervezet- és humánerőforrás fejlesztésének költségei

Tréning, képzések szervezése önkéntesek részére:

Egyesületünk tagjai, önkéntesei részére folyamatosan szervez képzéseket, tréningeket. Ezek egyrészt az egyes szakmai programokra készíti fel a résztvevőket, másrészt nagyon fontos közösségfejlesztő, csapatépítő hatása van. Ezeken a tréningeken szoktuk az adott csoport érdeklődése szerint a következő projektek témáját meghatározni.  Az egyesület 2013-ban regisztrált Önkéntes foglalkoztató szervezetté vált, így fontos feladatunknak érezzük, hogy részükre nem formális képzéseket szervezzünk. Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy szervezet programjaiba bekapcsolódók jelentős része sem elegendő elméleti, sem gyakorlati tapasztalattal nem rendelkezik a pályázatok megírásához, és a projektek sikeres megvalósításához. Mivel fő profilunk az Erasmus+ Nemzetközi Ifjúsági Cserék szervezése, ezért elengedhetetlen a projektmenedzsment kompetenciák fejlesztése, amelynek érdekében projektvezetési tréninget szervezetünk. Másik fontos téma, amely egyre nagyobb kihívás elém állítja még a nagyobb gyakorlattal rendelkező önkénteseinket, az a pályázatok utánkövetése, disszeminációja. Ezen kompetenciák fejlesztése érdekében pályázatírói és disszeminációs tréninget tartottunk.

A projektidőszakban 2 alkalommal, összesen 6 napon valósítottunk meg pályázatíráshoz, projektmenedzsmenthez kapcsolódó, az elméleti és gyakorlati részt és felölelő képzéseket. Az egyes képzési modulokon  12 fő vett részt, így összesen 24 fő oktatására nyílt lehetőség

Ezeknek a helyszíne Eger város volt, az egyesület irodája, és az épületben található tárgyaló-oktató terem.

Szállítás, utazás-, kiküldetés költségei

Kiküldetés, utazási költségek, 2 napos szakmai rendezvény

A partnerszervezetekkel történő kapcsolattartás költsége. Egyesületünk 12 határon túli magyar szervezettel tart folyamatosan kapcsolatot. Kölcsönösen részt veszünk egymás programjain, valamint az Erasmus+ pályázat keretein belül évente több közös projektet valósítunk meg. A kapcsolattartás miatt szervezetünk jelentős utazási költséggel kell számoljon. Az eredeti pályázatban leírt összegnél idén sikerült jobban gazdálkodnunk, próbáltunk arra törekedni, hogy a lehető legköltséghatékonyabban működjünk. Az üzemanyagárak jelentős emelkedése miatt arra törekedtünk, hagy az elektronikus kapcsolattartást helyezzük előtérbe, bár tudjuk, hogy ez nem alkalmas a személyes találkozások kiváltására.

A pályázatban leírt kétnapos szakmai konferenciát a pályázati költségvetés több, mint 50%-kal való csökkentése miatt nem tudtuk megvalósítani, sajnos így a szakmai részhez kapcsolódó egyik legfontosabb programelemet kellett feláldoznunk a működésünk fenntartása érdekében.

NEA_ME_BGA

A támogatatott tevékenység sikeresen megvalósult, bízunk abban, hogy számtalan fiatalnak tudtunk segítséget, támogatást biztosítani. Ezúton is köszönjük a Bethlen Gábor Alapkezelőnek a nyújtott támogatást, erőnkhöz és anyagi lehetőségeinkhez mérten minden határon inneni és túli programot folytatni fogunk a magyarság egységének megőrzése érdekében.

bga_alap_logo